Güçlü Kadın Olmak Mı Olmamak Mı???

00:15

Merhaba!

Uzun zaman önce Aylin Kotil'in bir yazısını okumuştum ve o yazıda kendimden ne kadar çok şey bulduğumu şuan yaşadığım bazı şeyler yüzünden tekrar hatırladım.Belki okumayan vardır diye burada da paylaşmak istedim. Aslında uzun bir yazı ama su gibi akıp gidiyor çünkü eminimki sizde kendinizden bir parça bulacaksınızdır. Hadi çok konuşmadan sizi yazıyla başbaşa bırakayım...
GÜÇLÜ KADIN OLMAK MI OLMAMAK MI ?


Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan. Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen. Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler. Evdeki tüm tamirat,tadilat işlerinden anlarlar. Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler. Faturalarını kendileri yatırırlar. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler. Özgürlüğü severler,dik durmayı da,güçlüdürler çünkü…

Aşık olduklarında hissederek yaşarlar. Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar.Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her neredeyse onun olduğu yere giderler.

Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan,yansıtmazlar çünkü. Para var mı,işyerinde sıkıntı mı oldu, birine canı mı sıkıldı, hiç bunlarla yormazlar birlikte oldukları erkeği. Çünkü istemezler kimse onlara acısın.

Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz. Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür. Eskaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadın, kaprisli kadın,tahammül edilmez kadın damgasını yerler. Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar!

Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini, içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.

Sonra bir dosttan, eşten, ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış.

Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok duygusunu okşar erkeğin. Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura filan yatıramazlar,anlamazlar çünkü. Nerden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. Akşam eşleri eve geldiğinde,bugün nereye yemeğe gidelim,diye sorarlar. En kötü ihtimal dışardan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere. Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar. Huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiçbirşeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar. Pek teşekkür etmezler,kıskançlık krizlerini de severler. Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar. Erkekler bu kadınları asla terk edemezler. Çünkü o güçsüz,kırılgan bir kadındır. Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur.Koruyup kollanmalıdır her an o!

Zayıf kadınlar hiç çökmez,buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır. Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar...


AYLİN KOTİL

***
Bu da yazıda kendinden bir parça bulanlarla şarkımız olsun. En seviklerimdendir. Kendimi her zaman güçlü bulmuşumdur. Hep başım diktir, kendimden kolayca ödün vermem. Ben bu hayatta tıpkı annem gibi tam bir savaşçıyımdır! Ama bu yazı sayesinde ''belkide yanlış yapıyorumdur'' düşüncesini bir türlü aklımdan kovamıyorum. Sonuç olarak güçlü mü olmalı güçsüz mü olmalı ben karar veremedim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sizde beğendiniz mi yazıyı???
Her ne olursa olsun kendinize hep çok iyi bakın olur mu?
You Might Also Like

4 Yorum

 1. Orta noktayı bulmalı en iyisi :) Evet güçlü kadın olmalı, ama her şeyi halledip, karşıdakini kolaya alıştırmamalı.. Mesafeyi koyabilmeli. Ama yok ben illa da muhtaç seviyorum diyene de yolu vermeli!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kolaya alıştırmak bizim işimiz hehe :)
   Kesinlikle biz böyle düşünüyoruz ve bence haklıyızda ama muhtaç sevende çokmuş bu dünyada.

   Sil
 2. Kesinlikle doğru olduğuna düşünüyorum, orta nokta da önemli tabi ki.. Ama yıkılmamalı kadın.. Tabi bu da acı çeke çeke oluyor. Sanırım sonuçlardan ders almak önemli :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canim. Orta noktayi bulmak lazim ama pekte kolay degil. Her acı yanında deneyim getiriyor o yüzden hepsi dozunda olmalı. :)

   Sil

♡ Yorumlarınız için teşekkürler... ♡

Bu Blogda Ara

Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

BenMODA