Yastık Seçimini Nasıl Yapmalıyım?

01:30


Her gün başımızı koyduğumuz yastıkların sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Birçok boyun ve duruş bozukluğuna neden olan yanlış yastık seçimi yüzünden, gündelik yaşamımız olumsuz yönde etkileniyor. İş yaşamında veya sosyal çevrede ağrılarla baş ederken, mutsuz ve verimsiz olabiliyoruz. İyi bir yatakta yatsanız bile, yastığınız ihtiyacınızın altında bir kalitede olduğunda bu ağrılarla karşılaşmanız olası. Bu yüzden yastık almadan önce bu yazıyı okumanız sizin için faydalı olacaktır. Yastık seçimi, kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Herkesin ihtiyacına yönelik tasarlanan yastıklardan sizin için en uygun olanını bulmalısınız. Fiziksel özellikleriniz ve kilonuz yastık seçimini belirlediği gibi, yatış şekliniz de bir o kadar belirleyicidir. Birçoğumuz alışkanlıklardan dolayı yanlış pozisyonlarda uyuyor. Kendimiz için en doğru yastığı aldıktan sonra, yatış pozisyonumuza da yön vermeliyiz.
Peki, yastık modelleri arasından hangisini, neye göre tercih etmeliyiz? Visco, elyaf ve kaz tüyü yastıklar baş ve boyun bölgesini destekleyici özelliğe sahiptir. Özellikle visco yastıklar, boyun bölgesindeki boşlukları doldurur. Bu sayede uyurken kaslarınız gevşer. Terleme sorunundan şikâyetçi olanlar için visco yastıklar vazgeçilmezdir. Üretiminde sünger kullanıldığı için, bu yastıkları ikide bir düzeltme gibi bir stres yaşamazsınız. Visco yastıkların, birçok insanın boyun ağrısını zamanla geçirdiği biliniyor. Eğer boyun ağrısı çekiyorsanız, bu yastık tam size göre.  Visco yastıklar da kendi içinde birçok modele sahip. Yıkanmasının zor olmasına karşı üretilmiş yeni modeller var. Fermuarlı özel kılıfa sahip olan visco yastıkları dilediğiniz gibi yıkayabiliyorsunuz. Yatak seçerken kolay yıkanıp yıkanmadığını iyice öğrenmelisiniz. Yan ve sırt üstü uyuyanlar için geliştirilmiş başka modeller de var. Hipoalerjenik olarak bilinen yapısı sayesinde bu modeller küf ve nem oluşumunun önüne geçiyor.


Elyaf yastıklar, visco yastıklar gibi ısı dengesini kuran hava dolaşımı özelliğine sahip. Gizli bakterilerin oluşumuna fırsat veren yastıklara karşı elyaf yastıklar, bakteri oluşumunu engelliyor. Bu yastıklara baktığımızda, silikon boncuklardan oluşan modellerin daha dolgun bir görünüme sahip olduğunu görüyoruz. Özellikle yan yatmadan uyuyamayanlar bu yastığı seçmeli. Yükseklik konusunda değişiklik isteyenler için, yüksekliği ayarlanabilir modeller de var. Yavru yastığıyla birlikte alınabilen bu modelleri isteğinize göre yükseltip alçaltabiliyorsunuz. Yastık seçimini yaparken bütün bu özellikleri dikkate almanız oldukça önemli. Almadan önce detaylı bir araştırma yapmanızı, bilen birilerine almayı düşündüğünüz yastık hakkında sorular sormanızı öneririm ve tüm bu özelliklere sahip yastığı nerden bulacağım diyorsanız eğer Yatsan’ın web sitesini mutlaka ziyaret edin. 

You Might Also Like

0 Yorum

♡ Yorumlarınız için teşekkürler... ♡

Bu Blogda Ara

Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

BenMODA